Zobacz również

Najpopularniejsze kształty gontów bitumicznych. Jaki z nich wybrać?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Gonty bitumiczne są atrakcyjną alternatywą dla innych metod pokrywania dachów domów jednorodzinnych oraz innych budynków. Są niedrogie, trwałe, lekkie, również dostępne w wielu interesujących kształtach i kolorach – jest w czym przebierać!
Firmy zajmujące się produkcją gontów bitumicznych mają w swoich ofertach zwykle bardzo dużo różnych wzorów materiałów. Można dopasować je zarówno do budynków nowoczesnych, jak i również klasycznie wykończonych – możliwości są niemalże nieograniczone. Jeżeli także myślisz o wykorzystaniu gontów bitumicznych, sprawdź z nami, jakie kształty i kolory zasługują na szczególną uwagę.
Ogon bobra – karpiówka
To najbardziej popularny kształt gontów bitumicznych – tradycyjny, związany z polskim krajobrazem, ponadczasowy. Doskonale pasuje do domów urządzonych w stylu klasycznym, także stylizowanych na dworki.
Prostokąt
Wybierany przede wszystkim do nowoczesnych budynków – efektowny i bezpretensjonalny. Najlepiej prezentuje się na dachach o prostej formie architektonicznej, ale tak naprawdę jest uniwersalny i pasuje do różnych aranżacji.
Heksagonalny
Oryginalny kształt heksagonalny, czyli sześciokątny. Nadaje pokryciu fachowemu głębi, szczególnie wtedy, gdy padają na nie promienie słoneczne pod kątem. W sprzedaży znaleźć można także gonty z czarnym cieniem, które powoduje, że wyglądają one jeszcze bardziej trójwymiarowo.
Arkadia
Nieregularny kształt tego rodzaju gontów powoduje, że kapitalnie prezentują się one zarówno na domach klasycznych, jak i nowoczesnych, dając efekt przeplatanki.
Najpopularniejsze kolory gontów bitumicznych
Klienci wybierający gonty bitumiczne najczęściej decydują się na kolory czerwony oraz grafitowy – szary. Gonty produkowane są też w kolorach zielonym i brązowym. Ponadto zakupić można wspomniane już gonty z cieniem – cieniowane, a także gonty niejednorodne kolorystyczne – melanżowe lub z tak zwaną chmurką.
Jeżeli chcesz sprawdzić różne realizacje, wpisz do wyszukiwarki słowa „gonty bitumiczne Warszawa”, aby sprawdzić je na stronach firm sprzedających i montujących gonty.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy