Zobacz również

Gdzie należy zamontować drzwi przeciwpożarowe?

Dodano: 2016-07-11 Przez: admin


 
Nowoczesne drzwi przeciwpożarowe pozwalają na zabezpieczenie budynków przed rozprzestrzenianiem się ognia. Stosowane są one przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, ale dzisiaj wybierane są również coraz częściej do domów jednorodzinnych.
 
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wskazuje przede wszystkim, że drzwi przeciwpożarowe powinno montować się w pomieszczeniach, które narażone są na powstawanie ognia, a także w celu zabezpieczenia innych pomieszczeń przed rozprzestrzenianiem się ognia, na przykład przy wejściach do kolejnych części czy działów budynku.
 
W związku z powyższym drzwi przeciwpożarowe montowane są przy kotłowniach, garażach, pomieszczeniach, w których mogą znajdować się materiały łatwopalne, na przykład chemikalia. Również są one umieszczane w celu zabezpieczenia wartościowych przedmiotów, które mogłyby zniszczyć się podczas pożaru.
 
Powyższe przepisy dotyczą głównie budownictwa wielorodzinnego oraz obiektów użyteczności publicznej. Nie obejmują domów jednorodzinnych, zarówno wolnostojących, jak i w zabudowie szeregowej. W tym przypadku inwestor musi podjąć decyzję samodzielnie. Dzisiaj jednak coraz częściej właściciele domów decydują się na zamontowanie tego rodzaju drzwi w celu zabezpieczenia swojego mienia – głównie umieszczane są one pomiędzy garażem a resztą domu, gdy garaż znajduje się w jego bryle, a także przy kotłowni lub piwnicy. Drzwi przeciwpożarowe można zakupić już w cenie poniżej 1 tysiąca złotych, wobec tego warto pomyśleć o tego rodzaju inwestycji, by poprawić bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz swojego mienia.
 
Obecnie drzwi przeciwpożarowe można zakupić w wielu wariantach i dopasować je do danego miejsca montażu, aby tym samym uzyskać również optymalną ochronę przeciwpożarową zgodnie z wymogami. W celu zapoznania się z ofertami wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa typu „drzwi przeciwpożarowe śląsk”, aby znaleźć sprzedawców działających w danej lokalizacji.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy